Քննարկվել են Համահայկական ամառային խաղերի կազմակերպչական աշխատանքները
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերի կազմակերպման և անցկացման կազմկոմիտեի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել կոմիտեի ընդլայնված կազմով առաջին նիստը:
Քննարկվել են Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերի կազմակերպչական աշխատանքների հետ կապված հարցեր:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ առաջին նիստն ընդլայնված կազմով անցկացնելը կարևոր է բոլոր հնարավոր հարցերին և խնդիրներին անդրադառնալու, դրանք ժամանակին լուծելու, կազմակերպչական աշխատանքներն արդյունավետ իրականացնելու և արդյունքում՝ Համահայկական խաղերը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու առումով:
Նիստի սկզբում Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը ներկայացրել է խաղերի անցկացման ժամանակացույցն ու առաջիկա ծրագրերը:
Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է գերատեսչությունների միջև փոխկապակցված աշխատանքը և այդ առումով ընդգծել յուրաքանչյուր կառույցի կողմից սահմանված ժամանակացույցի համաձայն աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Համահայկական ամառային ութերորդ խաղերը նախատեսվում են անցկացնել ս.թ. օգոստոսին: Բացման արարողությունը տեղի կունենա Գյումրիում, փակման արարողությունը՝ Երևանում: 17 մարզաձևերի համար խաղարկվելու է 107 հավաքածու մեդալ:

Organizational works of Pan-Armenian Summer Games were discussed
Head of the Prime Minister's Office, Chairman of the Organizing Committee for the Organization and Conduct of the 8th Pan-Armenian Summer Games, Araik Harutyunyan, held the first session of the extended committee.
Issues related to the organizational work of the Eighth Pan-Armenian Summer Games were discussed.
Arayik Harutyunyan noted that holding the first session with an expanded composition is essential in addressing all possible issues and problems, solving them in time, carrying out organizational work effectively, and, as a result, holding the All-Armenian Games at a proper level.
At the beginning of the session, the chairman of the Pan-Armenian Games World Committee, Ishkhan Zakaryan, presented the schedule of the games and upcoming plans.
Araik Harutyunyan highlighted the interconnected work between the departments and, in that sense, emphasized the need to implement the results according to the schedule set by each structure.
The eighth All-Armenian Summer Games are planned to be held this year. In August. The opening ceremony will occur in Gyumri, and the closing ceremony will occur in Yerevan. One hundred seven sets of medals will be drawn for 17 sports.