Նախարար Վահան Քերոբյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Փարիզում առաջիկայում կայանալիք Ֆրանսիա-Հայաստան առաջին Տնտեսական Գագաթնաժողովին առնչվող հարցեր։
Գագաթնաժողովի նպատակն է ֆրանսիացի գործարարներին ներկայացնել Հայաստանի տնտեսական հնարավորությունները, ինչպես նաև ավելի արդյունավետ օգտագործել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև տնտեսական համագործակցության ներուժը, մասնավորապես՝ կայուն ու կանաչ (ածխածին չպարունակող) տնտեսության, գյուղատնտեսության, ինչպես նաև բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության ոլորտներում։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ նաև տնտեսության արդիականացման ծրագրին։ Կարևորվեց ներդրումների ներգրավումը, երկկողմ ծրագրերի իրականացումը, հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների հետագա զարգացման և երկու երկրների տնտեսական կապերի ընդլայնումը:

Впервые состоится экономический саммит Франция-Армения
9 февраля министр Ваан Керобян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Армении Анн Луйо. На встрече присутствовал также заместитель министра Нарек Терян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с проведением в Париже первого Экономического саммита Франция-Армения.
Цель саммита – представить французским бизнесменам экономические возможности Армении, а также более эффективно использовать потенциал экономического сотрудничества между Арменией и Францией, в частности, в сферах устойчивой и зеленой (безуглеродной) экономики, сельского хозяйства, а также высокотехнологичной промышленности.
В ходе встречи также обсуждалась программа модернизации экономики. Особое внимание было уделено привлечению инвестиций, реализации двусторонних программ, дальнейшему развитию армяно-французских отношений и расширению экономических связей между двумя странами.