Նախարար Վահան Քերոբյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Փարիզում առաջիկայում կայանալիք Ֆրանսիա-Հայաստան առաջին Տնտեսական Գագաթնաժողովին առնչվող հարցեր։
Գագաթնաժողովի նպատակն է ֆրանսիացի գործարարներին ներկայացնել Հայաստանի տնտեսական հնարավորությունները, ինչպես նաև ավելի արդյունավետ օգտագործել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև տնտեսական համագործակցության ներուժը, մասնավորապես՝ կայուն ու կանաչ (ածխածին չպարունակող) տնտեսության, գյուղատնտեսության, ինչպես նաև բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության ոլորտներում։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ նաև տնտեսության արդիականացման ծրագրին։ Կարևորվեց ներդրումների ներգրավումը, երկկողմ ծրագրերի իրականացումը, հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների հետագա զարգացման և երկու երկրների տնտեսական կապերի ընդլայնումը:

France-Armenia economic summit will be held for the first time
On February 9, Minister Vahan Kerobyan received France's Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Anne Louyot. Deputy Minister Narek Teryan was also present at the meeting.
During the meeting, issues related to the first France-Armenia Economic Summit to be held in Paris were discussed.
The purpose of the summit is to present the economic opportunities of Armenia to French business people, as well as to more effectively use the potential of economic cooperation between Armenia and France, particularly in the fields of sustainable and green (carbon-free) economy, agriculture, as well as high-tech industry.
During the meeting, the economic modernization program was also discussed. Investment attraction, implementation of bilateral programs, further development of Armenian-French relations, and expansion of economic ties between the two countries were highlighted.