ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը տեղեկացրել է, որ 2022 թվականին Հայաստան է այցելել 1 մլն 670 հազար զբոսաշրջիկ. «Նոյեմբերին և դեկտեմբերին մենք գերազանցեցինք 2019 թվականի ցուցանիշները։ Հունվարին Հայաստան է այցելել 159 հազար զբոսաշրջիկ, ինչը 30 տոկոսով ավելի է 2019 թվականի ռեկորդային ցուցանիշից»։
ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ նա նշել է, որ այս տարի զբոսաշրջության մարքեթինգի համար հատկացվել է սովորականից 5 անգամ ավելի՝ 1 մլրդ դրամ։ Սա նպատակ ունի մեծացնել զբոսաշրջային հոսքը. «Ակտիվորեն իրականացվում է 20 զբոսաշրջային կլաստերների զարգացման ծրագիրը։ Ներդրումները կատարվում են Գյումրիում, Ջերմուկում, Գորիսում և այլ համայնքներում»։

RA Minister of Economy Vahan Kerobyan informed that 1 million 670 thousand tourists visited Armenia in 2022, "In November and December, we exceeded the indicators of 2019. 159,000 tourists visited Armenia in January, which is 30 percent more than the record figure of 2019."
During the NA-Government question-and-answer session, he noted that this year, 5 times more than usual - 1 billion drams - was allocated for tourism marketing. This aims to increase the tourist flow, "The program for developing 20 tourist clusters is being actively implemented. Investments are made in Gyumri, Jermuk, Goris, and other communities."