Ֆինանսների նախարարը և Ճապոնիայի դեսպանը քննարկել են համագործակցության ուղղությունները
Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր հանդիպել է Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիի հետ:
Նախարար Հովհանիսյանը, ողջունելով դեսպանին, նշել է, որ Հայաստանը մի շարք երկրների ֆինանսների նախարարությունների հետ երկկողմ ձևաչափով փորձի փոխանակման համագործակցության ծրագրեր ունի և ընդգծել, որ բավականին օգտակար կլինի նման համագործակցության հնարավորության դիտարկումը նաև ճապոնական կողմի հետ:
Դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորին, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, շնորհավորել է Վահե Հովհաննիսյանին ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արգասաբեր գործունեություն:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ուղղություններն ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

The Minister of Finance and the Ambassador of Japan discussed directions of cooperation
Minister of Finance Vahe Hovhannisyan met today with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan Fukushima Masanori.
Minister Hovhanisyan, welcoming the ambassador, noted that Armenia has plans for cooperation with the finance ministries of several countries in a bilateral format and emphasized that it would be helpful to consider the possibility of such collaboration with the Japanese side as well.
Ambassador Fukushima Masanori, expressing his gratitude for the reception, congratulated Vahe Hovhannisyan on his appointment as the Minister of Finance of the Republic of Armenia and wished him fruitful work.
During the meeting, the interlocutors also discussed future cooperation directions and other mutual interest issues.