Պարեկների արագ արձագանքման արդյունքում կողոպուտը բացահայտվեց
Փետրվարի 3-ին, ժամը 06.45-ին, ոստիկանության Ախուրյանի բաժնում հաղորդում տված քաղաքացին հայտնել էր, որ ժամը 03.00-ի սահմաններում ընկերուհու հետ եղել են Գյումրի քաղաքի ռեստորանային համալիրներից մեկի մոտակայքում, երբ իրենց է մոտեցել «Նիվա» մակնիշի մի մեքենա, ապա մեքենայից իջած երեք անձինք սկսել են խուզարկել իրենց, իր մոտից վերցրել են դրամապանակը և հեռախոսը, իսկ ընկերուհու մոտից՝ նրա և իր ՌԴ քաղաքացու անձնագրերը և հեռախոսը, վիճաբանել են իրենց հետ, ինչից հետո նրանցից մեկը իր դրամապանակից վերցնելով 910 եվրո՝ հեռացել են:
Քաղաքացին նաև հայտնել էր, որայդ ժամանակ նկատելով պարեկային ծառայության մեքենան՝ մոտեցել են և պարեկներին հայտնել կատարվածի մասին:
Պարեկային ծառայողները և Ախուրյանի բաժնի ծառայողները համատեղ միջոցառումների արդյունքում Գյումրի քաղաքի Թեհլերյան փողոցում հայտնաբերել, ձերբակալել և Ախուրյանի բաժին են տարել չորս տղամարդու՝ «Նիվայով» հանդերձ: Բաժնում կատարված անձնական խուզարկությամբ նրանցից մեկի մոտ հայտնաբերվել է 710 եվրո և 17 000 դրամ, մյուսի մոտ՝ 200 եվրո:
Գյումրեցի չորս տղամարդիկ, կազմված փաստաթղթերը և հայտնաբերվածը ներկայացվել են Ախուրյանի քննչական բաժին:

В результате оперативного реагирования патрульных ограбление было раскрыто.
3 февраля в 06:45 гражданин, обратившийся в Ахурянское отделение полиции, сообщил, что около 03:00 он и его девушка находились возле одного из ресторанных комплексов в городе Гюмри, когда к ним подъехала машина «Нива», после чего из машины вышли трое человек, подошли и начали их обыскивать, отобрали у него бумажник и телефон, а у его девушки их паспорта граждан РФ и телефон, после чего один из них забрал из кошелька 910 евро и скрылись.
Гражданин также сообщил, что в это время, заметив патрульную машину, они подошли и сообщили патрульным о случившемся.
В результате совместных мероприятий сотрудники патрульно-постовой службы и отдела Ахуряна вместе с «Нивой» обнаружили четверых мужчин на улице Телеряна в городе Гюмри , задержали  и доставили в отдел Ахуряна. При личном досмотре в отделении у одного из них было обнаружено 710 евро и 17 000 драмов, у другого – 200 евро.