Համաշխարհային բանկը կշարունակի աջակցել ՀՀ կառավարության բարեփոխումներին
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատանքային քննարկում է ունեցել Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի ներկայացուցիչների հետ: Բանկի պատվիրակությունը գլխավորել են ՀԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսը և ՀԲ Երևանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի հետ ծավալած արդյունավետ համագործակցությունը և վերահաստատել կառավարության պատրաստակամությունը՝ ամրապնդելու փոխգործակցությունը և ընդլայնելու համագործակցության շրջանակները: Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրենն ընդգծել է, որ Բանկը կշարունակի աջակցել ՀՀ կառավարությանը բարեփոխումների իրականացման գործում՝ հասնելու գործընկերային առավել բարձր մակարդակի:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ Կառավարություն-Համաշխարհային բանկ համագործակցության ընթացքին և հեռանկարներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել Հայաստանի Հանրապետության հետ Համաշխարհային բանկի ռազմավարության առաջնահերթություններին և ընթացիկ ծրագրերին` ուղղված պետական հատվածի և հանրային ֆինանսների կառավարման ոլորտի բարելավումներին, առողջապահության համապարփակ ապահովագրության համակարգի ներդրմանը, էներգետիկայի և ենթակառուցվածքների ոլորտների զարգացմանը:

The World Bank will continue to support the reforms of the RA government
RA Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan had an active discussion with representatives of the World Bank (WB) group today. WB South Caucasus Regional Director Sebastian Molyneux and WB Yerevan Office Director Karolin Geginat headed the bank's delegation.
Deputy Prime Minister Khachatryan, welcoming the guests, highly appreciated the practical cooperation with the World Bank and reaffirmed the government's readiness to strengthen cooperation and expand the scope of collaboration. The regional director of the World Bank emphasized that the Bank will continue to support the RA government in implementing reforms to reach the highest level of partnership.
During the meeting, the interlocutors discussed a wide range of issues related to the progress and perspectives of the RA Government-World Bank cooperation. In particular, the priorities and current plans of the World Bank strategy with the Republic of Armenia aimed at improving the public sector and public finance management, introducing a comprehensive healthcare insurance system, and developing the energy and infrastructure sectors were discussed.