ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանն այցելել է Ջերմուկ
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը Վայոց ձոր կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում, այցելել է նաև Ջերմուկ քաղաք, հայտնում է Ջերմուկի համայնքապետարանը։
Դիտարկվել են Ջերմուկ զբոսաշրջային քաղաքին հարակից այն հատվածները, որտեղ (սեպտեմբերյան ագրեսիայի ընթացքում ներխուժելով ՀՀ ինքնիշխան տարածք) այժմ տեղակայված են Ադրբեջանի զինված ուժերը:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանի և Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանի ուղեկցությամբ ՌԴ դեսպանն այցելել է Ջերմուկի Մաքսիմ Գորկու անվան դպրոց, այնուհետև Ջերմուկի Շառլ Ազնավուրի անվան արվեստի դպրոց, որտեղ հյուրերին դիմավորել են աղ ու հացով։
Հաջորդիվ դեսպանը համտեսել է Ջերմուկի հանքային ջուրը, որն ի շնորհիվ իր բուժիչ հատկությունների, ճանաչում ունի ոչ միայն Հայաստանում, այլ նաև մեր երկրի սահմաններից դուրս։

Посол России в РА посетил Джермук
Посол России в Армении Сергей Копыркин в рамках рабочего визита в Вайоц Дзор посетил также город Джермук, сообщает мэрия Джермука.
Были обследованы районы, прилегающие к туристическому городу Джермук, где в настоящее время дислоцированы вооруженные силы Азербайджана (вторгшиеся на суверенную территорию Республики Армения в ходе сентябрьской агрессии).
В сопровождении губернатора Вайоцдзорской области РА Арарата Григоряна и главы общины Джермука Ваагна Арсеняна посол России посетил школу им. Максима Горького в Джермуке, затем Художественную школу имени Шарля Азнавура в Джермуке, где гостей встречали солью и хлебом.
Далее посол отведал минеральной воды Джермук, которая известна не только в Армении, но и за пределами нашей страны, благодаря своим целебным свойствам.