Քննարկվել են Լոնդոնի և Հայաստանի միջև հնարավոր համագործակցության հեռանկարները
Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հանդիպել է Լոնդոն Սիթիի քաղաքապետ Նիկոլաս Լիոնսի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանությունը։
Վարուժան Ներսեսյանը Նիկոլաս Լիոնսի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է Լոնդոնի և Հայաստանի միջև հնարավոր համագործակցության հեռանկարները ֆինանսատնտեսական, ենթակառուցվածքների, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում։Դեսպանը Լորդ քաղաքապետին է ներկայացրել Հայաստանի տնտեսական հնարավորություններն ու ներդրումային գրավչությունը, ինչպես նաև Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումները։
Դեսպան Ներսեսյանն անդրադարձել է նաև Լաչինի միջանցքի շարունակվող շրջափակմանը և Լեռնային Ղարաբաղի հայության վրա դրա ծանր տնտեսական հետևանքներին։

Prospects of possible cooperation between London and Armenia were discussed
The RA Embassy in the United Kingdom reported that the RA Ambassador to the United Kingdom, Varuzhan Nersesyan met with London City Mayor Nicholas Lyons.
During the meeting with Nicholas Lyons, Varuzhan Nersesyan discussed the prospects of possible cooperation between London and Armenia in financial, economic, infrastructure, tourism, and other fields. The ambassador presented to the Lord Mayor the economic opportunities and investment attractiveness of Armenia, as well as the democratic reforms underway in Armenia.
Ambassador Nersesyan also referred to the ongoing blockade of the Lachin Corridor and its severe economic consequences for the Armenians of Nagorno-Karabakh.