Կարմիր Խաչը դեղեր է առաքել Լեռնային Ղարաբաղի բժշկական հաստատություններ.ԿԽՄԿ
Կարմիր Խաչը դեղեր է առաքել Լեռնային Ղարաբաղի բժշկական հաստատություններ, այս մասին Radar Armenia-ին տեղեկացրեց ԿՄԽԿ հայաստանյան պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ կազմակերպությունը սնունդ և հիգիենայի պարագաներ է բաժանել ութ հիվանդանոցների, վերականգնողական կենտրոնի, ավելի քան 300 անապահով տարեցների խնամքի հաստատությանը և սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաներին աջակցող կենտրոնին, իսկ հունվարի 30-ին սկսել սննդի և հիգիենայի փաթեթներ են բաժանել կարիքի մեջ գտնվող հղիներին։

Красный Крест доставил лекарства в медицинские учреждения Нагорного Карабаха. МККК
Красный Крест доставил медикаменты в медицинские учреждения Нагорного Карабаха . Об этом Radar Armenia сообщила руководитель коммуникационных программ армянской делегации МККК Зара Аматуни.
Напомним, ранее организация раздала продукты и предметы гигиены восьми больницам, реабилитационному центру, дому престарелых для более чем 300 малообеспеченных пожилых людей и центру поддержки детей из социально неблагополучных семей, а 30 января начала раздачу продуктовых и гигиенических наборов. нуждающимся беременным.