Աշտարակի ԲԿ-ն համալրվել է նոր սերնդի ռենտգեն և էլեկտրասրտագրության սարքավորումներով
Կառավարության ֆինանսավորմամբ կենտրոնն օրերս համալրվել է նոր սերնդի թվային բազմաֆունկցիոնալ ռենտգեն և էլեկտրասրտագրության սարքավորումներով, ինչի առիթով ԲԿ էին ժամանել Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը, մարզպետարանի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ։
Մարզպետը շնորհավորել է Աշտարակի ԲԿ անձնակազմին՝ իր ուրախությունն արտահայտելով այն կապակցությամբ, որ մարզի բնակիչների համար ընդլայնվում են բարձրորակ առողջապահական ծառայություններից օգտվելու հնարավորությունները։
Սերգեյ Մովսիսյանը ԲԿ տնօրենի հետ շրջայցի ընթացքում ծանոթացել է աշխատասենյակներին, որտեղ ժամանակավորապես, վերանորոգմամբ պայմանավորված, իրականացվում է ամբուլատոր ծառայությունը։
Հիշեցնենք՝ Կառավարության ֆինանսավորմամբ իրականացվող Աշտարակի ԲԿ-ի հիմնանորոգումը նախատեսվում է ավարտել 2025 թվականին, պետության կողմից ֆինանսավորումն ավելի քան 1 մլրդ դրամ է։

МЦ Аштарака оснастили рентгенологическим и электрокардиографическим оборудованием нового поколения
Аштаракский медицинский центр, в котором проводится капитальный ремонт по государственной программе, повышает качество оказания медицинской помощи.
Недавно на средства правительства центр был оснащен цифровой многофункциональной рентген- и электрокардиографической аппаратурой нового поколения, по случаю чего в центр приехали губернатор Арагацотна Сергей Мовсисян и представители аппарата управления области.
Губернатор поздравил коллектив Аштаракского медицинского центра, выразив радость по поводу расширения возможностей жителей региона пользоваться качественными медицинскими услугами.
Сергей Мовсисян в ходе экскурсии с директором Медицинского центра ознакомился с кабинетами, где в связи с ремонтом временно осуществляется амбулаторно-поликлиническое обслуживание.
Напомним, капитальный ремонт МЦ Аштарак, который финансируется государством, планируется завершить в 2025 году, финансирование со стороны государства составляет более 1 млрд драмов.