Երևանում Բրիտանիայի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել «Start Fund» հիմնադրամի կողմից Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով տուժածներին աջակցության վերաբերյալ։
«Բրիտանական դեսպանությունն ուրախ է հաստատել, որ Միացյալ Թագավորության կառավարության կողմից ֆինանսավորվող «Start Fund» հիմնադրամը 350,000 ֆունտ ստեռլինգ է տրամադրել Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով տուժածներին աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով։
«Start Fund»-ը կառավարվում է «Start Network»-ի կողմից, որը բազմաթիվ ՀԿ-ներից բաղկացած բրիտանական բարեգործական կառույց է, և Միացյալ Թագավորությունը դրա խոշոր դրամաշնորհատուներից է։ Աջակցությունն իրականացվելու է «ACTED» և «People in Need» կազմակերպությունների միջոցով՝ նպատակ ունենալով օգնել արձագանքելու Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով տուժածների հումանիտար կարիքներին»։

350 тысяч фунтов стерлингов пострадавшим от блокады Лачинского коридора. Посольство подтверждает
Посольство Великобритании в Ереване распространило заявление по поводу помощи фонда «Start Fund» пострадавшим от закрытия Лачинского коридора.
«Посольство Великобритании с радостью подтверждает, что финансируемый правительством Великобритании фонд «Start Fund» предоставил 350 000 фунтов стерлингов для поддержки тех, кто пострадал в результате закрытия Лачинского коридора.
«Start Fund» находится в ведении Start Network, британской благотворительной организации, состоящей из нескольких НПО, и Великобритания является одним из ее основных доноров. Поддержка будет оказываться через организации «ACTED» и «People in Need» с целью оказания помощи в удовлетворении гуманитарных потребностей тех, кто пострадал в результате закрытия Лачинского коридора.