Երևանում Բրիտանիայի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել «Start Fund» հիմնադրամի կողմից Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով տուժածներին աջակցության վերաբերյալ։
«Բրիտանական դեսպանությունն ուրախ է հաստատել, որ Միացյալ Թագավորության կառավարության կողմից ֆինանսավորվող «Start Fund» հիմնադրամը 350,000 ֆունտ ստեռլինգ է տրամադրել Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով տուժածներին աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով։
«Start Fund»-ը կառավարվում է «Start Network»-ի կողմից, որը բազմաթիվ ՀԿ-ներից բաղկացած բրիտանական բարեգործական կառույց է, և Միացյալ Թագավորությունը դրա խոշոր դրամաշնորհատուներից է։ Աջակցությունն իրականացվելու է «ACTED» և «People in Need» կազմակերպությունների միջոցով՝ նպատակ ունենալով օգնել արձագանքելու Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով տուժածների հումանիտար կարիքներին»։

350 thousand pounds to the victims of the Lachin Corridor blockade, the embassy confirms
The British Embassy in Yerevan stated the assistance of the "Start Fund" foundation to the victims of the closure of the Lachin Corridor.
"The British Embassy is pleased to confirm that the UK Government-funded Start Fund has provided £350,000 to support those affected by the closure of the Lachin Corridor.
The Start Fund is administered by the Start Network, a UK-based multi-NGO charity, and the UK is one of its major donors. The support will be provided through the organizations "ACTED" and "People in Need" to help respond to the humanitarian needs of those affected by the closure of the Lachin Corridor.