Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի (EWF) ղեկավարներին
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, ծանրամարտի Եվրոպայի 2023թ․ առաջնության անցկացման աշխատանքների նախապատրաստման և կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի (EWF) նախագահ Անտոնիո Կոնֆլիտիին և գլխավոր քարտուղար Միլան Միխայլովիչին:
Զրուցակիցները քննարկել են այս տարվա ապրիլին Երևանում առաջին անգամ անցկացվելիք ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության անցկացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի (EWF) ղեկավարությանը՝ նման պատասխանատու մրցաշարի կազմակերպումը մեր երկրին վստահելու կապակցությամբ և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը՝ մրցաշարը բարձր մակարդակով անցկացնելու համար: Ընդգծվել է, որ դրա համար առկա են անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքները:
Անտոնիո Կոնֆլիտին իր հերթին նշել է, որ եղել են Մարզահամերգային համալիրում և տպավորված են այնտեղ առկա պայմաններից ու հնարավորություններից:
Ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունն անցկացվելու է Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Բացման արարողությունը տեղի կունենա ապրիլի 14-ին, իսկ մրցաշարը՝ ապրիլի 15-23-ը:
Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար լինելու է վարկանիշային:

Araik Harutyunyan received the heads of the European Weightlifting Federation (EWF).
Head of the Prime Minister's Office, European Weightlifting 2023, Arayik Harutyunyan, the chairman of the interdepartmental commission for the preparation and organization of the championship, received the president of the European Weightlifting Federation (EWF), Antonio Conflitti, and the general secretary, Milan Mihajlovic.
The interlocutors discussed the course of preparations for the European Adult Weightlifting Championship to be held in Yerevan for the first time in April this year.
Araik Harutyunyan thanked the management of the European Weightlifting Federation (EWF) for entrusting our country with the organization of such a responsible tournament and noted that the RA government would make every effort to hold the game at a high level. It was emphasized that all necessary infrastructures are available for this.
Antonio Konflitti, for his part, noted that they were at the Sports Concert Complex and were impressed by the conditions and opportunities available there.
The European Adult Weightlifting Championship will be held at Yerevan K. in the sports concert complex named after Demirchyan. The opening ceremony will take place on April 14, and the tournament on April 15-23.