Մնացական Մարտիրոսյանը նշանակվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի նախագահ
ԲԴԽ ներկայացրած առաջարկությամբ` Մնացական Մարտիրոսյանը նշանակել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի նախագահ՝ 3 տարի ժամկետով:
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է համապատասխան հրամանագիրը։
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 7-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2023 թվականի հունվարի 23-ի ԲԴԽ-8-Ո-26 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը, Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին նշանակել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով»,- ասված է հրամանագրում:

Мнацакан Мартиросян назначен председателем Уголовного суда общей юрисдикции Еревана
Согласно рекомендации, представленной ВСС, Мнацакан Мартиросян назначен председателем уголовного суда первой инстанции общей юрисдикции города Еревана сроком на 3 года.
Соответствующий указ подписал президент РА Ваагн Хачатурян.
"На основании части 1 статьи 139 и части 7 статьи 166 Конституции, а также предложения, внесенного постановлением Высшего судебного совета от 23 января 2023 года ВСС-8-О-26, общеуголовной юрисдикции, Судья первой инстанции города Еревана Мнацакан Мартиросян назначен председателем Уголовного суда общей юрисдикции города Еревана сроком на три года", - говорится в постановлении.