Մինասյանն ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին է ներկայացրել կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակում իրականացված աշխատանքները
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Չիփ Լեյթինենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը բարձր է գնահատել ԱՄՆ դեսպանության, ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության առաքելության և Արդարադատության նախարարության երկարամյա համագործակցությունը:
Նախարարն ընդգծել է հակակոռուպցիոն ոլորտում ԱՄՆ այնպիսի նախաձեռնությունների կարևորությունը, ինչպիսին 2022 թվականի դեկտեմբերին ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում տեղի ունեցած Հակակոռուպցիոն միջազգային համաժողովն է ու Հանուն Ժողովրդավարության գագաթնաժողովը։
Նախարար Գրիգոր Մինասյանը ներկայացրել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակում իրականացված աշխատանքներն ու շնորհակալություն հայտնել Ներքին գործերի նախարարության և Պարեկային ծառայության կայացման գործում ԱՄՆ-ի ցուցաբերած ջանքերի համար:
Հանդիպմանը Գրիգոր Մինասյանը ներկայացրել է նաև արդարադատության ոլորտում իրականացվող դատաիրավական բարեփոխումները, որի նպատակն է՝ դատական համակարգի անկախության, անկողմնակալության և դատական համակարգի նկատմամբ հասարակության վստահության բարձրացումը, դատարանների ծանրաբեռնվածության թեթևացումը, հանրային ծառայությունների մատուցման որակի բարելավումը, քաղաքացիական և քաղաքացիական դատավարության օրենսդրության բարելավումը, էլեկտրոնային արդարադատության միասնական կառավարման համակարգի ներդրումը և այլ քայլեր, որոնք էապես անհրաժեշտ են ՀՀ դատաիրավական համակարգի զարգացման համար:

Minasyan presented to the US Chargé d'Affaires the works carried out within the framework of the fight against corruption
Minister of Justice Grigor Minasyan received the delegation headed by US Charge d'Affaires Chip Laitinen.
Minister of Justice Grigor Minasyan highly appreciated the long-term cooperation of the US Embassy, the mission of the US Agency for International Development, and the Ministry of Justice.
The minister emphasized the importance of US initiatives in the field of anti-corruption, such as the International Anti-Corruption Forum and the Summit for Democracy held in December 2022 in the US capital, Washington.
Minister Grigor Minasyan presented the works carried out in the framework of the fight against corruption and expressed gratitude for the efforts of the United States in establishing the Ministry of Internal Affairs and the Patrol Service.
At the meeting, Grigor Minasyan also presented the judicial reforms implemented in the justice sector, the goal of which is to increase the independence and impartiality of the judicial system and public trust in the judicial system, lighten the workload of the courts, improve the quality of public services, improve the legislation of civil and civil proceedings, the unified management of e-justice. introduction of the system and other steps that are essentially necessary for the development of the RA judicial system.