Քննարկել են Ռազմական դրության մասին օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել քննարկում՝ «Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցել են պետական այն մարմինների ներկայացուցիչները, ում կողմից նախագծերի շրջանառման ընթացքում ստացվել էին առաջարկություններ և դիտողություններ:
Աշխատանքային քննարկումը կազմակերպվել է հավաքագրելու համար բոլոր ներկայացված դիտարկումները, ինչպես նաև հաշվի առնելու նախագծի վերաբերյալ առարկություններն ու առաջարկությունները:
Քննարկմանը մասնակցել են Ազգային անվտանգության ծառայության, Անվտանգության խորհրդի, Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի, Կենտրոնական բանկի, Պաշտպանության, Ներքին գործերի, Արտաքին իրավիճակների, Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունների ներկայացուցիչները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Նախագծերով առաջարկվող կարգավորումների արդյունավետությունը, Նախագծերի ընդունման պայմաններում ակնկալվող հետևանքների շրջանակը և մի շարք այլ հարցեր:
Սույն քննարկմանը հաջորդելու է Նախագծի առավել լայն քննարկումը հանրային սեկտորի ներկայացուցիչների, մեդիափորձագետների և մասնագետների հետ, ովքեր այս կամ այն ձևաչափով իրենց կարծիքն են արտահայտել նախագծի վերաբերյալ:

Обсудили предлагаемые поправки в Закон о военном положении
По инициативе заместителя министра юстиции Арменуи Арутюнян состоялось обсуждение о внесении изменений и дополнений в Закон «О правовом режиме военного положения», о внесении дополнений в Закон «Об обороне», о внесении дополнений в Закон «О воинской службе и статусе военнослужащих» О проектах законов «О внесении изменений в закон «Об основах административного производства». В обсуждении приняли участие представители государственных органов, от которых были получены рекомендации и замечания в ходе обращения проектов.
Было организовано рабочее обсуждение для сбора всех поступивших замечаний, а также для учета возражений и предложений по проекту.
В обсуждении приняли участие представители Службы национальной безопасности, Совета безопасности, Аппарата Защитника прав человека, Центрального банка, министерств обороны, внутренних дел, иностранных дел, высокотехнологичной промышленности и территориального управления и инфраструктуры.
В ходе встречи также обсуждались эффективность предложенных проектом регламентов, спектр ожидаемых последствий в условиях принятия проекта и ряд других вопросов.
За этим обсуждением последует более широкое обсуждение проекта с представителями государственного сектора, медиа-экспертами и специалистами, которые в той или иной форме высказали свое мнение о проекте.