Հրդեհից վիրավորված երկու զինծառայողները դեռ վերակենդանամացման բաժանմունքում են. ԱՆ
Ազատ գյուղում տեղակայված զինվարական կացարանում բռնկված հրդեհի հետևանքով վիրավորում ստացած երեք զինծառայողներից 2-ի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր. այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ Նրանք բուժում են ստանում Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնում։ Նախարարությունից տեղեկացանք, որ մասնագետները զինծառայողների վիճակը գնահատում են միջին ծանրության։
Հիշեցնենք՝ հունվարի 19-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, հրդեհ է բռնկվել ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի՝ Գեղարքունիքի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված կացարանում: Նախնական տվյալներով՝ բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվել է 15 զինծառայող։

Двое военнослужащих, пострадавших в результате пожара, до сих пор находятся в реанимации. Минздрав
Состояние двоих из трех военнослужащих, пострадавших в результате пожара в военном убежище, расположенном в поселке Азат, остается тяжелым. Об этом Radar Armenia сообщили в Министерстве здравоохранения РА. Они проходят лечение в Национальном ожоговом центре. Как стало известно из министерства, специалисты оценивают состояние военнослужащих как среднее.
Напомним , 19 января около 01:30 в помещении инженерно-снайперской роты N-й воинской части МО РА, расположенной на территории села Азат Гегаркуникской области, возник пожар. По предварительным данным, в результате пожара погибли 15 военнослужащих.