Ոստիկանները բացահայտել են հանցագործության 54 դեպք, որից 5-ը՝ նախկինում կատարված
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ հունվարի 18-ից 19-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 54 դեպք, որից 5-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 12, խարդախության՝ 9, մարմնական վնասվածք պատճառելու և անձնական ունեցվածքի գողության՝ 4-ական, բնակարանային գողության՝ 3, ընտանեկան բռնության՝ 2, սպանության փորձի, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, յուրացնելու կամ վատնելու, գույքը դիտավորությամբ վնասելու, դրամանենգության, զենք-զինամթերքի առգրավման, խուլիգանության, կաշառակերության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու, գույքն անզգուշությամբ ոչնչացնելու և վնասելու, անօրինական միգրացիայի կազմակերպման ու պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող: Կամավոր ներկայացել է 1 հետախուզվող։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 5 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 3, համակարգչային հանցագործության և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 15 պատահար. 20 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция раскрыла 54 случая преступлений, 5 из которых были совершены ранее
Согласно сводкам оперативных сводок полиции, с 18 по 19 января подразделениями полиции Республики Армения раскрыто 54 случая преступлений, 5 из которых были ранее совершены.
А именно: 12 дел о выявлении наркотиков, 9 дел о мошенничестве, 4 дела о причинении телесных повреждений и краже личного имущества, 3 дела о краже со взломом, 2 дела о домашнем насилии, и по одному делу о покушении на убийство, изнасиловании или покушении на изнасилование, похищении человека, краже гос. публичного имущества, присвоение или растрата, умышленное повреждение имущества, отмывание денег, конфискация оружия и боеприпасов, хулиганство, взяточничество, служебный подлог или халатность, совершение действий сексуального характера в отношении лица, не достигшего 16-летнего возраста, неосторожное уничтожение и повреждение имущества, организация незаконной миграции и воспрепятствование политической деятельности должностного лица.
Найдено 4 разыскиваемых человека. 1 разыскиваемое лицо явилось добровольно.
Зарегистрировано 5 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Среди ранее совершенных преступлений выявлено 3 случая кражи личного имущества, 1 случай компьютерного преступления и 1 случай дорожно-транспортного происшествия.
За последние 1 сутки в республике зафиксировано 15 дорожно-транспортных происшествий. 20 человек получили телесные повреждения различной степени.