Թոշակառուներն ու նպաստառուներն իրականացրել են շուրջ 2 մլրդ 741 մլն դրամի անկանխիկ գործարք
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից հայտնում են, որ 2022 թվականի դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում հետվճար ենթադրող անկանխիկ գործարքներ են իրականացրել շուրջ 67 հազար կենսաթոշակառու և նպաստառու։ Հետվճարի չափն ընդհանուր առմամբ կազմել է շուրջ 226 միլիոն դրամ․ յուրաքանչյուրին տրվող հետվճարի միջին չափը՝ շուրջ 3400 դրամ։
Դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում կենսաթոշակառուների և նպաստառուների կողմից իրականացվել է շուրջ 2 մլրդ 741 մլն դրամի անկանխիկ գործարք։
Կենսաթոշակի և նպաստի 10% հետվճարի ծրագրի շրջանակում համագործակցող բանկերն են՝ «ՎՏԲ Հայաստան բանկ», «Արդշինբանկ», «Հայբիզնեսբանկ», «ԱԿԲԱ բանկ»:

Пенсионеры и льготники осуществили безналичные операции на сумму около 2 млрд 741 млн драмов
Министерство труда и социальных вопросов РА сообщает, что в течение декабря 2022 года около 67 000 пенсионеров и льготников совершили безналичные операции по возврату средств. Общая сумма кэшбэка составила около 226 млн драмов. средняя сумма кэшбэка по каждому из них составляет около 3400 драмов.
В течение декабря пенсионеры и льготники осуществили безналичные операции на сумму около 2 млрд 741 млн драмов.
Банки, сотрудничающие в рамках пенсионно-пенсионной программы 10% кэшбэка: «Банк ВТБ Армения», «Ардшинбанк», «Арбизнесбанк», «АКБА Банк».