Կարևորվել է Հայաստանում Գերմանական տնտեսական թիմի գործունեությունը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Գերմանիա այցի ընթացքում հանդիպել է Գերմանիայի տնտեսության և կլիմայի հարցերով նախարարության պետքարտուղար Ֆրանցիսկա Բրանտների հետ։
Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթությունները, 2022 թվականի ընթացքում ոլորտում արձանագրված աճը, ինչպես նաև բիզնես միջավայրի առավելությունները:
Քննարկվել են  համագործակցության հնարավորությունները՝ քիմիական արդյունաբերության, մետալուրգիայի, վերականգնվող էներգետիկայի, կանաչ ջրածնի արտադրության ուղղություններով:
Հանդիպման ընթացքում Ֆրանցիսկա Բրանտները կարևորել է Հայաստանում Գերմանական տնտեսական թիմի գործունեությունը:

The activity of the German economic team in Armenia was highlighted
RA Economy Minister Vahan Kerobyan met with Franziska Brantner, State Secretary of the German Ministry of Economy and Climate Affairs, during his visit to Germany.
Vahan Kerobyan presented the priorities of the Armenian economy, the growth recorded in the sector during 2022, as well as the advantages of the business environment.
The possibilities of cooperation in the chemical industry, metallurgy, renewable energy, and green hydrogen production were discussed.
During the meeting, Franziska Brantner emphasized the activities of the German economic team in Armenia.