Գերմանիայի հյուրանոցային ասոցիացիայի ներկայացուցիչները կայցելեն Հայաստան
Նախարար Վահան Քերոբյանն ու նրա տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը Գերմանիայում հանդիպել են Գերմանիայի հյուրանոցների ասոցիացիայի (IHA) գործադիր տնօրեն Մարկ Լյութեին:
Հանդիպման ընթացքում Մարկ Լյութեն նշել է, որ արդեն ծանոթ է Հայաստանի հյուրանոցային ասոցիացիայի գործունեությանը և հույս հայտնել, որ երկու երկրների ասոցիացիաները համագործակցության եզրեր կգտնեն:
Նախարար Վահան Քերոբյանն ամփոփ ներկայացրել է Հայաստանի զբոսաշրջային ձեռքբերումներն ու նախատեսվող ծրագրերը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կազմակերպել Գերմանիայի հյուրանոցային ասոցիացիայի ներկայացուցիչների այցը Հայաստան:

Представители Немецкой гостиничной ассоциации посетят Армению
Министр Ваан Керобян и его заместитель Рафаэль Геворкян встретились в Германии с исполнительным директором Немецкой гостиничной ассоциации (IHA) Марком Люте.
В ходе встречи Марк Люте отметил, что уже знаком с деятельностью Ассоциации гостиниц Армении и выразил надежду, что ассоциации двух стран найдут грани сотрудничества.
Министр Ваан Керобян кратко представил достижения Армении в сфере туризма и запланированные программы.
Достигнута договоренность организовать в ближайшее время визит в Армению представителей немецкой гостиничной ассоциации.