Հետախուզման մեջ գտնվող Տաթևի նախկին ղեկավարն օդանավակայանից ձեռնաշղթայված տեղափոխվել է Գորիսի բանտ
Տաթև համայնքի նախկին ղեկավար, հետախուզման մեջ գտնվող Մուրադ Սիմոնյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից ձեռնաշղթայված տեղափոխվեց ՀՀ ներքին գործերի նախարարություն, հայտնում է shamshyan.com-ը:
Ըստ աղբյուրի՝ հունվարի 13-ին Ռուսաստանի Դաշնությունից Հայաստան է տեղափոխվել Սյունիքի մարզի Տաթևի նախկին համայնքապետ Մուրադ Սիմոնյանը։ Նրա նկատմամբ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցված են եղել մի քանի քրեական գործեր, ինչի համար էլ նրա նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում։
Երեկ Մոսկվա-Երևան 1862 չվերթով ձեռնաշղթայված նա «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից տեղափոխվել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական գլխավոր վարչություն, որտեղ էլ նրան փոխանցել են ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Գորիսի բաժնի ծառայողներին, որոնք էլ նրան տեղափոխել են Գորիսի բանտ, քանի որ դատարանի որոշմամբ նրա նկատմամաբ որպես խափանման միջոց է ընկտրվել կալանավորումը։

Разыскиваемого экс-главу Татева доставили из аэропорта в горисскую тюрьму в наручниках
Мурад Симонян, разыскиваемый бывший глава татевской общины, был доставлен в наручниках из международного аэропорта «Звартноц» в МВД РА, сообщает shamshyan.com.
Согласно источнику, 13 января Мурад Симонян, бывший мэр города Татев Сюникской области, переехал из Российской Федерации в Армению. Против него было возбуждено несколько уголовных дел в следственном управлении Сюникского марза Следственного комитета Армении, из-за чего он находился в розыске.
Вчера прибывший рейсом 1862 Москва-Ереван он был доставлен из международного аэропорта "Звартноц" в главное уголовное управление МВД РА, где передан сотрудникам Горисского отдела МВД РА. , которые доставили его в тюрьму Гориса, так как по решению суда в качестве меры пресечения применено заключение под стражу.