«Լունապարկում» ատրակցիոնի նստարանը պոկվել և մի քանի մետր շպրտվել է, կա վիրավոր
Այսօր՝ նոյեմբերի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Խանջյան 2 հասցեում գործող «Լունապարկի» տարածքում «Բիո Ռոբոտ» ատրակցիոնի շահագործման ընթացքում դեռևս անհայտ հանգամանքներում պտտվող նստարաններից մեկը պոկվել և մոտ 6 մետր շպրտվել է։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ատրակցիոնի նստարանի շպրտվելու հետևանքով այնտեղ գտնվող քաղաքացին մարմնական վնասվածքներ է ստացել, և օպերատիվորեն ժամանած շտապօգնության բժիշկների կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնություն է ստացել, ապա տեղափոխվել թիվ է համալսարանական հիվանդանոց։
Վիրավորին առաջինն օգնության են հասել ատրակցիոնի աշխատակիցները։ Այս պահին տարածքը սահմանազատել և տեղում ուժեղացված ծառայություն են կատարում պարեկները։ Քիչ առաջ դեպքի վայր է ժամանել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության «Տեխնիկական անվտանգության ազգային կենտրոն» պետական ոչ-առևտրային կազմակերպության փորձագիտական լաբորատորիայի պետ Մարտին Ասլանյանը։
Այս պահին պարեկներն սպասում են նաև, որպեսզի ժամանեն Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի խումբը։ Աղբյուրի տեղեկություններով՝ վիրավորը ՌԴ քաղաքացի 29-ամյա Աբաբի Յակովն է, որը հիվանդանոց է տեղափոխվել «կատատրավմա, գանգուղեղային վնասվածք, շոկային վիճակ» ախտորոշմամբ։

Сиденье аттракциона «Лунапарк» оторвалось и отбросило на несколько метров, есть пострадавший
Сегодня, 24 ноября, в Ереване произошло ЧП. Во время работы аттракциона «Био Робот» в зоне «Лунапарка» по адресу Ханджяна 2, одна из вращающихся скамеек при неизвестных обстоятельствах оторвалась и была отброшена примерно на 6 метров.
Как сообщает shamshyan.com , в результате выброса с места скамейки аттракциона находившийся там гражданин получил телесные повреждения, ему была оказана первая помощь на месте оперативно прибывшими врачами скорой помощи, после чего он был доставлен в университетскую больницу.
Работники аттракциона первыми пришли на помощь пострадавшему. На данный момент территория оцеплена, патрули несут усиленную службу на месте. Недавно на место происшествия прибыл заведующий экспертной лабораторией государственной некоммерческой организации «Национальный центр технической безопасности» МЧС Мартин Асланян.
В данный момент патрули также ожидают прибытия следственного отдела административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления города Еревана СК Армении. По данным источника, пострадавший — 29-летний гражданин России Абабий Яков, доставленный в больницу с диагнозом «кататравма, черепно-мозговая травма, шоковое состояние».