Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՊՀ վիճակագրական կոմիտեի նախագահին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՊՀ վիճակագրական կոմիտեի նախագահ Կոնստատնին Լայկամին: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Հայաստանի վիճակագրական կոմիտեի նախագահ Ստեփան Մնացականյանը և Ռուսաստանի Դաշնության պետական վիճակագրության դաշնային ծառայության ղեկավար Սերգեյ Գալկինը:
Փոխվարչապետը ողջունել է հյուրերին՝ կարևորելով վիճակագրության դերակատարումը երկրի կայուն զարգացման, ինչպես նաև առանցքային բարեփոխումների իրականացման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է ինչպես ԱՊՀ շրջանակներում, այնպես էլ երկկողմ ձևաչափում վիճակագրության ոլորտում փորձի փոխանակման կարևորությունը, ինչպես նաև տվյալ ոլորտում նորարարությունների ներդրման անհրաժեշտությունը: Մտքեր են փոխանակվել թվային փոխակերպման օրակարգի և վիճակագրական տվյալների հավաքագրման և մշակման մեթոդաբանության ներդաշնակեցման հարցերի շուրջ:

Mher Grigoryan received the chairman of the CIS Statistical Committee
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the Chairman of CIS Statistical Committee Konstantin Laykam. Stepan Mnatsakanyan, Chairman of the Statistical Committee of Armenia, and Sergey Galkin, Head of the Federal State Statistics Service of the Russian Federation, were also present at the meeting.
The Deputy Prime Minister welcomed the guests, emphasizing the role of statistics in the sustainable development of the country, as well as the implementation of critical reforms.
During the meeting, the importance of the exchange of experience in the field of statistics and the need to introduce innovations in the given field was emphasized both within the framework of the CIS and in the bilateral format. Thoughts were exchanged on issues of digital transformation agenda and harmonization of statistical data collection and processing methodology.