Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խմբին
Նոյեմբերի 21-24-ը «Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» կոնսորցիումի խորհրդատվական խմբի կողմից ՀՀ ՊՆ և ԶՈւ ԳՇ ներկայացուցիչների համար Հայաստանում անցկացվել է «Արհեստավարժ սերժանտական համակարգի դերը և նշանակությունը ժամանակակից զինված ուժերում» խորագրով սեմինար: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Միջոցառման շրջանակներում արտերկրի գործընկերները ներկայացրել են ժամանակակից զինված ուժերում արհեստավարժ սերժանտական համակարգի առանձնահատկությունները և զարգացման միտումները, վերջինիս դերակատարությունը զինված ուժերում և ժամանակակից պատերազմավարման գործում:
«Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի խորհրդատվական խմբին ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը։ Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են անցկացված միջոցառման արդյունքները, նախանշվել հետագա փոխգործակցության ուղիները:

The Ministry of Defense of the Republic of Armenia reports that on November 21-24, the advisory group of the NATO "Partnership for Peace" consortium of the "Development of Defense Education" program in Armenia held a seminar titled "The role and importance of the professional sergeant system in the modern armed forces" for representatives of the RA Ministry of Defense and the Armed Forces.
Within the framework of the event, foreign partners presented the features and development trends of the professional sergeant system in the modern armed forces, its role in the armed forces, and modern warfare.
The advisory group of the "Development of Defense Education" Armenian program was received by the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defense, Major General Edward Asryan. During the meeting, the event's results were summarized, and the ways of further interaction were outlined.