Վրաստանում կանգնած հայկական բեռնատարներին սեղմ ժամկետում կթույլատրվի շարունակել երթը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից տեղեկացնում են, որ նոյեմբերի 23-ին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության ներկայացուցիչներ Խաչիկ Սողոմոնյանը, Տիգրան Գասպարյանն ու Վրաստանում ՀՀ դեսպանության հյուպատոսի պարտականությունները կատարող Հարություն Հայրապետյանը Թբիլիսիի շրջանցիկ ճանապահին հանդիպել են ՌԴ մեկնող հայկական բեռնատարների վարորդներին, որոնք Վերին Լարսի անցակետում առկա կուտակումների պատճառով կանգնեցվել են շրջանցիկ ճանապարհին:
Հանդիպման ժամանակ վարորդների կողմից բարձրացրված հարցերն ու մտահոգություններն արձանագրվել են և դրանց լուծման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները շարունակվում են:
Միաժամանակ նշենք, որ առկա տեղեկատվության համաձայն՝ Թբիլիսիի շրջանցիկ ճանապարհին կանգնած բեռնատարներին սեղմ ժամկետում հաջորդաբար կթույլատրվի շարունակել իրենց երթը:

Армянским грузовикам, стоящим в Грузии, в скором времени разрешат продолжить движение
Министерство территориального управления и инфраструктур РА сообщает, что 23 ноября представители Министерства территориального управления и инфраструктур РА Хачик Согомонян, Тигран Гаспарян и исполняющий обязанности консула посольства РА в Грузии Арутюн Айрапетян встретились с водителями армянских грузовиков, направлявшихся в Россию на КПП Верин Ларс на объездной дороге Тбилиси, из-за существующих заторов они были остановлены на объездной дороге.
В ходе встречи были зафиксированы вопросы и опасения, высказанные водителями, и работа по их решению продолжается.
В то же время отметим, что, по имеющейся информации, грузовикам, стоящим на объездной дороге Тбилиси, через короткий промежуток времени будет разрешено продолжить движение.