Կադրային փոփոխություններ՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունում
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ նոյեմբերի 23-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ:
Գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արամ Էռնեստի Արամյանը փոխադրվել է և նշանակվել Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Սիսակ Ժորժիկի Խաչատրյանը փոխադրվել է և նշանակվել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Պետրոս Վարդանի Մարտիրոսյանը փոխադրվել է և նշանակվել  Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Շիրակ Սամվելի Խաչատրյանը փոխադրվել է և նշանակվել Երևան քաղաքի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
Արարատի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Ռաֆայել Ռազմիկի Մանուկյանը փոխադրվել է և նշանակվել Արարատի մարզի դատախազի պաշտոնին:

Personnel changes in the RA General Prosecutor's Office
According to the orders of the General Prosecutor of the Republic of Armenia, Anna Vardapetyan, on November 23, personnel appointments were made in the Prosecutor's Office.
In particular:
Aram Ernest Aramyan, deputy head of the department of supervision over the legality of pre-trial proceedings in the National Security Service of the General Prosecutor's Office, second-class adviser of justice, was transferred and appointed to the position of the prosecutor of Kentron and Nork-Marash administrative districts.
Prosecutor of Arabkir and Kanaker-Zeytun administrative districts of Yerevan city, Sisak Zhorzhik Khachatryan, third class state adviser of justice, was transferred and appointed to the position of the prosecutor of Malatia-Sebastia administrative districts.
Prosecutor of Kentron and Nork-Marash administrative districts of Yerevan, second-class advisor of justice Petros Vardan Martirosyan was transferred and appointed to the position of the prosecutor of Arabkir and Kanaker-Zeytun administrative districts.
Shirak Samvel Khachatryan, Senior Prosecutor of Yerevan City Prosecutor's Office, First Class Justice Advisor, was transferred and appointed to the position of Yerevan City Deputy Prosecutor.
Deputy prosecutor of the Ararat region, adviser of the second class of justice Rafael Razmik Manukyan, was transferred and appointed to the position of the prosecutor of the Ararat region.