Նժդեհի արձանին պարսկերեն գրություններ արած անձինք ձերբակալվել են
Նոյեմբերի 15-ին, ժամը 20.07-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ անհայտ անձինք Գարեգին Նժդեհի հուշարձանին արաբերեն գրություններ են գրել:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները պարզել են, որ Խաչքարերի պուրակի Գարեգին Նժդեհի արձանի և Սայաթ-Նովայի պողոտայում գտնվող արգենտինացի գեներալ Մանուել Բելգրանոյի արձանի տապանաքարերին պարսկերեն բառեր են գրված:
Կենտրոնական բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նշված արարքը կատարել են 29-ամյա և 39-ամյա երկու տղամարդ: Նոյեմբերի 18-ին Ջուլհակյան փողոցում նրանք հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տեղափոխվել են ոստիկանության Կենտրոնական բաժին:

Арестованы двое мужчин , писавшие на фарси на статуе Нжде
15 ноября в 20:07 в оперативный штаб полиции поступило сообщение о том, что неизвестные лица нанесли "арабские" надписи на памятник Гарегину Нжде.
Сотрудники Главного управления полиции установили, что на статуе Гарегина Нжде в парке Хачкарер и статуи аргентинского генерала Мануэля Бельграно на проспекте Саят-Нова написаны слова на персидском языке.
Благодаря оперативно-розыскным мероприятиям, проведенным сотрудниками Главного управления, установлено, что указанное деяние совершили двое мужчин 29-ти и 39-ти лет. 18 ноября их нашли на улице Джулхакяна, задержали и доставили в ГУВД.