Հայաստանը ներդրումային ոլորտում առաջնորդվում է «բաց դռների» քաղաքականությամբ
Հայաստանը ներդրումային ոլորտում առաջնորդվում է «բաց դռների» քաղաքականությամբ։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Անի Իսպիրյանը՝ «Տնտեսական անվտանգությունն ու կայունությունը ԵԱՏՄ երկրներում» խորագրով միջազգային համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցած պանելինային քննարկաման ժամանակ, որը նվիրված էր ԵԱՏՄ երկրներում նեդրումային միջավայրին, ֆինանասական ռիսկերին և կայուն զարգացման ապահովմանը, հայտնում է Էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Անի Իսպիրյանն իր ելույթում ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրի գրավչությունը, իրավական դաշտում առկա բարեփոխումները, Կառավարության կողմից ներդրումային միջավայրի բարելավմանն ուղղված քաղաքականությունը և Հայաստանում գործող ազատ տնտեսական գոտիները։
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն անում է հնարավորը՝ ոլորտում օրենսդրական դաշտի կատարելագործման և երկրի մրցակցային առավելությունների բացահայտման ուղղությամբ»,- նշել է նախարարի տեղակալը։

Армения руководствуется политикой «открытых дверей» в инвестиционной сфере
Армения руководствуется политикой «открытых дверей» в инвестиционной сфере. Об этом сообщила заместитель министра экономики РА Ани Испирян в ходе панельной дискуссии в рамках международной конференции «Экономическая безопасность и стабильность в странах ЕАЭС», посвященной инвестиционной среде, финансовым рискам и обеспечению устойчивого развития в странах ЕАЭС - сообщает Минэкономики.
В своем выступлении Ани Испирян представила привлекательность инвестиционной среды Армении, существующие реформы в законодательной базе, политику правительства, направленную на улучшение инвестиционной среды, и действующие в Армении свободные экономические зоны.
"Правительство РА делает все возможное для совершенствования законодательной базы в сфере и выявления конкурентных преимуществ страны", - отметила замминистра