Վահագն Խաչատուրյանը հյուրընկալել է Շվեյցարիայի նախկին նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Շվեյցարիայի Համադաշնության նախկին նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեյի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Համաշխարհային առաջնորդության հիմնադրամի տնօրեն Ամիթավ Բաներջին:
Զրույցի ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը մանրամասներ է ներկայացրել Հարավային Կովկասում ներկայումս առկա անվտանգային մարտահրավերների և ընդհանուր իրավիճակի վերաբերյալ: Նախագահը շեշտել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու իր դիրքորոշմանը, որը սակայն հանդիպում է խոչընդոտների՝ ի դեմս Ադրբեջանի պարբերական ագրեսիվ քայլերի:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Ղարաբաղյան հիմնախնդրի, հայ-թուրքական երկխոսության ներկա փուլի և հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարների վերաբերյալ:

Vahagn Khachaturyan hosted the former president of Switzerland
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, had a working lunch with the former President of the Swiss Confederation, Micheline Calmy-Rey. Global Leadership Foundation Director Amitav Banerjee also participated in the meeting.
During the conversation, President Khachaturyan presented details about the current security challenges and the general situation in the South Caucasus. The president emphasized that Armenia is committed to achieving peace in the region, but it is facing obstacles in the face of Azerbaijan's periodic aggressive steps.
The interlocutors exchanged thoughts on the Karabakh problem, the current stage of the Armenian-Turkish dialogue, and the prospects for normalizing relations.