Հայաստանը պատրաստ է աջակցել «Shell» ընկերության մուտքը հայաստանյան շուկա
Հանդիպմանը ներկա էին նաև նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը, նախարարության տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ։ Նախարարը ողջունել է հյուրերին և վերահաստատել Կառավարության պատրաստակամությունը աջակցելու «Shell» ընկերության մուտքին հայաստանյան շուկա՝ ընդգծելով, որ այս քայլը կարևոր ազդակ կլինի համաշխարհային այլ ընկերությունների համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ընկերության կողմից Հայաստանում գործունեությանն առնչվող հարցերը, դրանց լուծման հնարավորությունները։
«Shell» ընկերությունը բրիտանա-հոլանդական նավթագազային ընկերություն է, որը ներկայացված է աշխարհի 70-ից ավելի երկրներում և հանդիսանում է ամենաճանաչված բրենդը վառելիքի շուկայում։

Армения готова поддержать выход компании «Shell» на рынок Армении
На встрече также присутствовали заместитель министра Армен Арзуманян, руководители различных подразделений министерства. Министр приветствовал гостей и подтвердил готовность правительства поддержать выход компании «Shell» на рынок Армении, подчеркнув, что этот шаг станет важным импульсом для других мировых компаний.
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с деятельностью компании в Армении и возможности их решения.
Компания «Shell» — британо-голландская нефтегазовая компания, которая представлена ​​более чем в 70 странах мира и является самым узнаваемым брендом на топливном рынке.