Հայաստանը պատրաստ է աջակցել «Shell» ընկերության մուտքը հայաստանյան շուկա
Հանդիպմանը ներկա էին նաև նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը, նախարարության տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ։ Նախարարը ողջունել է հյուրերին և վերահաստատել Կառավարության պատրաստակամությունը աջակցելու «Shell» ընկերության մուտքին հայաստանյան շուկա՝ ընդգծելով, որ այս քայլը կարևոր ազդակ կլինի համաշխարհային այլ ընկերությունների համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ընկերության կողմից Հայաստանում գործունեությանն առնչվող հարցերը, դրանց լուծման հնարավորությունները։
«Shell» ընկերությունը բրիտանա-հոլանդական նավթագազային ընկերություն է, որը ներկայացված է աշխարհի 70-ից ավելի երկրներում և հանդիսանում է ամենաճանաչված բրենդը վառելիքի շուկայում։

Armenia is ready to support the entry of the "Shell" company into the Armenian market
Deputy Minister, Armen Arzumanyan and heads of various divisions of the Ministry, were also present at the meeting. The minister welcomed the guests and reaffirmed the Government's readiness to support the entry of the "Shell" company into the Armenian market, stressing that this step will be an essential impetus for other global companies.
During the meeting, issues related to the company's activities in Armenia and the possibilities of their solution were discussed.
"Shell" company is a British-Dutch oil and gas company that is represented in more than 70 countries of the world and is the most recognized brand in the fuel market.