ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 09:50-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենայի կողաշրջման հետևանքով մահացել է զինծառայող Գրիգոր Արթուրի Գրիգորյանը (ծնված՝ 2000թ.):
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Մարմնական վնասվածքներ են ստացել 7 զինծառայողներ, որոնք տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ, հետազոտվել են և ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն. զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում:

Министерство обороны РА сообщает, что 16 ноября, около 09:50, в результате ДТП перевернулся автомобиль "Камаз" Министерства обороны РА, погиб военнослужащий Григор Артурович Григорян (2000 г.р.).
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.
7 военнослужащих получили телесные повреждения и были доставлены в гарнизонный госпиталь, прошли обследование и получают необходимую медицинскую помощь, жизни военнослужащих ничего не угрожает.