Սադրանքներ առաջիկայում էլ կլինեն. Արմեն Խաչատրյանը՝ սահմանային միջադեպերի մասին
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արեն Խաչատրյանն անդրադարձել է սահմանային իրավիճակին՝ նշելով, որ ադրբեջանական ԶՈՒ-ն շարունակում է սադրանքները։
Խաչատրյանի խոսքով. «Որևէ զարմանալու բան չկա, մենք, ինչքան հիշում ենք, այդ սադրանքները եղել են, կարծում եմ՝ առաջիկայում էլ կլինեն, պետք է պատրաստ լինենք այս ամենին»։
Պատգամավորը նաև մանրամասնել է, որ հայկական կողմից բավական ակտիվ շարունակվում են ինժեներական աշխատանքները, որոշ հատվածներում արդեն տրվել է ավարտ։ Ըստ նրա, առաջնագծում կահավորում իրականացնելւը պայմանավորված չէ սահմանների գծման հեռանկարի հետ. «Այլ պայմանավորված է կոնկրետ այս  պահին մեր պաշտպանունակությունը կազմակերպելու ու բարձրացնելու հետ։ Այսինքն՝ եթե նորից ագրեսիա եղավ, մենք պետք է ամեն կերպ պատրաստ լինենք, սա արվում է այդ նպատակով, որևէ կապ չունի սահմանների գծնանշման աշխատանքների հետ։ Մեր հարևանն Ադրբեջանն է ու հուսալ, որ այս անգամ չեն հարձակվի, տեղին չէ, ցանկացած սցենար կարող է իրականություն դառնալ»։

There will be provocations shortly. Armen Khachatryan about border incidents
Aren Khachatryan, deputy of the "Civil Contract" faction of the National Assembly and member of the Standing Committee on Defense and Security Affairs, referred to the border situation, noting that the Azerbaijani Armed Forces continue the provocations.
According to Khachatryan. "There is nothing to be surprised about. These provocations have happened as long as we can remember, and I think they will happen again shortly. We must be ready for all this."
The deputy also detailed that the engineering works are being actively continued on the Armenian side, and some sections have already been completed. According to him, furnishing on the frontline is not conditioned by the prospect of drawing borders. "It depends on organizing and increasing our defense capability at this particular moment. In other words, if there is another aggression, we must be ready in every possible way; this is done for that purpose; it has nothing to do with border demarcation works. Our neighbor is Azerbaijan, and it is not appropriate to hope they will not attack this time; any scenario can become a reality."