Վահան Քերոբյանը մասնակցել է Առողջության համապարփակ ապահովագրության հայեցակարգի քննարկմանը
Նոյեմբերի 12-ին նախարար ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը մասնակցել են Առողջության համապարփակ ապահովագրության հայեցակարգի շուրջ քննարկմանը:
Միջոցառմանը  մասնակցել են նաև Համաշխարհային բանկի առաքելության, կառավարության շահագրգիռ գերատեսչությունների, ԱԺ առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներ ու միջազգային փորձագետներ:
«Մեզ համար կարևոր է ներկա լինել այս քննարկմանը և ունենալ մեր ներդրումը: Անհնար է գերագնահատել մարդկային կապիտալում կատարված ներդրումները։ Կան լուրջ խնդիրներ, որոնք մենք պետք է լուծենք: Այսօր մեր պետական բյուջեն ունի այդ հնարավորությունը։ Մեզ համար կարևոր է լսել նաև մասնագետների կարծիքներն ու մեկնաբանությունները, և ուրախ կլինենք սկսել իրականացման գործընթաց»,- նշել է նախարարը:

Ваан Керобян принял участие в обсуждении концепции комплексного медицинского страхования
12 ноября министр экономики РА Ваан Керобян и заместитель министра Рафаэль Геворгян приняли участие в обсуждении концепции комплексного медицинского страхования.
В мероприятии также приняли участие представители Миссии Всемирного банка, профильных государственных ведомств, Национального комитета здравоохранения и международные эксперты.
«Для нас важно присутствовать в этой дискуссии и внести свой вклад. Невозможно переоценить инвестиции, сделанные в человеческий капитал. Есть серьезные проблемы, которые нам необходимо решить. Сегодня у нашего государственного бюджета есть такая возможность. Нам важно прислушаться к мнению и комментариям специалистов, и мы будем рады начать процесс внедрения», — отметил министр.