ԱՄՆ դեսպանությունն իր քաղաքացիներին հորդորում է նոյեմբերի 5-ին չմասնակցել ցույցի
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն իր քաղաքացիներին հորդորում է նոյեմբերի 5-ին ընդդիմության առաջիկա հանրահավաքի հետ կապված զգույշ լինել Երևանում, խուսափել Ֆրանսիայի հրապարակին հարող տարածք այցելելուց և մարդկանց կուտակումներից։
«Մոտավորապես ժամը 15:00-ից սկսած՝ հորդորում ենք չմասնակցել ցույցին, խուսափել Ֆրանսիայի հրապարակին հարող տարածք այցելելուց։ Ցույցերը կարող են անկանխատեսելի լինել, իսկ մասնակիցները ցանկացած պահի կարող են փոխել ուղղությունը՝ շարժվելով այլ ուղղությամբ, ուստի խուսափեք մադաշատ վայրերից։ Նույնիսկ խաղաղ նախատեսված ցույցերը կարող են վերածվել առճակատման և, գուցե, դառնան բռնի»,- ասված է դեսպանության հայտարարությունում։

The US Embassy urges its citizens not to participate in the demonstration on November 5
The US Embassy in Armenia urges its citizens to be careful in connection with the upcoming opposition rally on November 5 in Yerevan, to avoid visiting the area adjacent to the French Square and avoid gatherings of people.
"Starting at approximately 15:00, we urge you not to participate in the demonstration to avoid visiting the area adjacent to France Square. Demonstrations can be unpredictable, and participants can change direction at any time, moving in a different direction, so avoid crowded places. Even planned peaceful demonstrations can turn into a confrontation and, perhaps, become violent," the embassy said.