ԱՄՆ դեսպանությունն իր քաղաքացիներին հորդորում է նոյեմբերի 5-ին չմասնակցել ցույցի
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն իր քաղաքացիներին հորդորում է նոյեմբերի 5-ին ընդդիմության առաջիկա հանրահավաքի հետ կապված զգույշ լինել Երևանում, խուսափել Ֆրանսիայի հրապարակին հարող տարածք այցելելուց և մարդկանց կուտակումներից։
«Մոտավորապես ժամը 15:00-ից սկսած՝ հորդորում ենք չմասնակցել ցույցին, խուսափել Ֆրանսիայի հրապարակին հարող տարածք այցելելուց։ Ցույցերը կարող են անկանխատեսելի լինել, իսկ մասնակիցները ցանկացած պահի կարող են փոխել ուղղությունը՝ շարժվելով այլ ուղղությամբ, ուստի խուսափեք մադաշատ վայրերից։ Նույնիսկ խաղաղ նախատեսված ցույցերը կարող են վերածվել առճակատման և, գուցե, դառնան բռնի»,- ասված է դեսպանության հայտարարությունում։

Посольство США призывает своих граждан не участвовать в демонстрации 5 ноября
Посольство США в Армении призывает своих граждан быть осторожными в связи с предстоящим 5 ноября в Ереване митингом оппозиции, не посещать территорию, прилегающую к площади Франции, и избегать скопления людей.
«Начиная примерно с 15:00, мы призываем вас не участвовать в демонстрации, не посещать территорию, прилегающую к площади Франции. Демонстрации могут быть непредсказуемыми и участники могут в любой момент изменить направление, двигаясь в другом направлении, поэтому избегайте людных мест. Даже запланированные мирные демонстрации могут перерасти в противостояние и, возможно, стать насильственными » , — говорится в сообщении посольства.