«Շատ պաշտոնյաներ են գալիս, թվեր են ասում, ժամկետներ են ասում, կազմակերպությունների անուններ են տալիս, Ձեզ հետ խոսում եմ, ինչ ասում ենք՝ ասում եք՝ էդ արեցինք, էդ գնում ենք, պայմանավորվել ենք։ Ոչ թիվ, ոչ ժամկետ, ոչ ծավալ։ Ինձ համար հաճելի չի էս կարգի էկոնոմիկայի նախարարի հետ զրույց ունենալ»,- ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը 2023թ. բյուջեի քննարկումների ժամանակ դիմելով Վահան Քերոբյանին։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել քննադատության համար, հավելելով, որ իր ողջ զեկույցը կառուցված է եղել թվերի հիման վրա. «ՀՀ-ում 14.1 տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ, արտաքին առևտրաշրջանառության ցուցանիշն աճել է 63 տոկոսով, ԵԱՏՄ-ի հետ՝ 70-ից ավելի տոկոսով, դրանք թվեր չե՞ն։ Կարող եմ անվերջ թվեր ասել»։
Խաչատուր Սուքիասյանն էլ հակադարձել է, որ 14.1 տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը հայտնի դեպքերի արդյունքում է եղել. «Մի վերցրեք ձեզ վրա։ Դա բիզնեսն է տանջվում, աշխատում, չարչարվում, ասում եք՝ այսինչ բանը եղավ։ Ես ձեզ հարցեր եմ տալիս, այլ պատասխաններ եմ ստանում»։

Неприятно вести подобную дискуссию с министром экономики. Хачатур Сукиасян Керобяну
«Приходит много чиновников, называют цифры, называют даты, называют названия организаций. А когда вас спрашивают, вы отвечаете: мы это сделали, мы это планируем, мы договорились об этом. Ни чисел, ни термина, ни объема. Мне не нравится такой разговор с министром экономики », — сказал Хачатур Сукиасян, член фракции «Гражданский договор» Национального собрания обращаясь к Ваану Керобяну во время обсуждения бюджета на 2023 год
Министр поблагодарил за критику, добавив, что весь его отчет основан на цифрах. « Показатель экономической активности в РА составляет 14,1 процента, показатель внешнеторгового оборота увеличился на 63 процента, с Евразийским экономическим союзом – более чем на 70 процентов. Разве это не цифры? Я могу называть бесконечные числа .
Хачатур Сукиасян возразил, что индекс экономической активности в 14,1 процента является результатом последних событий. " Не берите это на свой счёт. Это частный бизнес страдает, работает, развивается, а вы говорите, случилось то-то и то-то. Я вас спрашиваю одно, а в ответ получаю иное.