Հիմնանորոգվում է Ստեփանավան-Ագարակ-Յաղդան հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
«Ճանապարհային դեպարտամենտը» հաղորդում է, որ հիմնանորոգվում է Հ-33, /Մ-3/ Ստեփանավան-Ագարակ-Յաղդան-/Հ-35/ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ0+000-կմ8+100 հատվածը։
8.1կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածն անցնում է Լոռու մարզով։ Այս պահին տարբեր հատվածներում ընթանում են վաքերի տեղադրման, մայթերի կառուցման, հողային, ասֆալտապատման աշխատանքներ։
Կապալառու կազմակերպությունն է «Լեոպոլդ և ընկերներ» ՍՊԸ-ն, տեխնիկական հսկողությունը կատարում է «Արցախճան ինստիտուտ» ՓԲԸ-ն։ Կնորոգվեն նաև ճանապարհին առկա կամուրջները։  Հիմնանորոգումը կատարվեում է ՀՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ։

The highway Stepanavan-Agarak-Yaghdan of republican significance is under repair (PHOTOS)
The "Road Department" reports that the H-33, /M-3/ Stepanavan-Agarak-Yaghdan-/H-35/ section of the national highway km0+000-km8+100 is being overhauled.
The 8.1 km long road section passes through the Lori region. Paving, construction of pavements, soil, and asphalting works are underway in different areas.
The contractor organization is "Leopold and Friends" LLC; technical control is performed by "Artsakhchan Institute" CJSC. Bridges on the road will also be repaired. The basic repair is carried out with the financing of the RA state budget.