Հիմնանորոգվում է Ստեփանավան-Ագարակ-Յաղդան հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
«Ճանապարհային դեպարտամենտը» հաղորդում է, որ հիմնանորոգվում է Հ-33, /Մ-3/ Ստեփանավան-Ագարակ-Յաղդան-/Հ-35/ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ0+000-կմ8+100 հատվածը։
8.1կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածն անցնում է Լոռու մարզով։ Այս պահին տարբեր հատվածներում ընթանում են վաքերի տեղադրման, մայթերի կառուցման, հողային, ասֆալտապատման աշխատանքներ։
Կապալառու կազմակերպությունն է «Լեոպոլդ և ընկերներ» ՍՊԸ-ն, տեխնիկական հսկողությունը կատարում է «Արցախճան ինստիտուտ» ՓԲԸ-ն։ Կնորոգվեն նաև ճանապարհին առկա կամուրջները։  Հիմնանորոգումը կատարվեում է ՀՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ։

Ремонтируется автодорога республиканского значения Степанаван-Агарак-Ягдан (ФОТО)
По сообщению «Дорожного департамента», на участке Н-33, /М-3/ Степанаван-Агарак-Ягдан-/Н-35/ национальной автомагистрали км0+000-км8+100 проводится капитальный ремонт.
Участок дороги протяженностью 8,1 км проходит через Лорийскую область. На данный момент на разных участках ведутся работы по мощению, устройству тротуаров, грунта и асфальтированию.
Подрядной организацией является ООО «Леопольд и друзья», технический контроль осуществляет ЗАО «Арцахчанский институт». Также будут отремонтированы мосты на дороге. Капитальный ремонт осуществляется за счет средств государственного бюджета РА.