Բնակիչների կարիքները հասկանալու լավագույն մոտեցումն անմիջական շփումն է. Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է աջափնյակցիներին (տեսանյութ)
Մայրաքաղաքի բնակիչների կարիքներն ու խնդիրները հասկանալու լավագույն մոտեցումն անմիջական շփումն է: Աջափնյակում վարչական շրջանի ղեկավարի հետ այս անգամ քաղաքացիներին ընդունել է Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Ավինյանը:
Կոմունալ-կենցաղային, կրթական ու սոցիալական բնույթի հարցեր, շինարարության թույլտվության տրամադրում, ապօրինի շինարարություն, վթարային շենքեր. բնակիչներն ընդունելության տարբեր խնդիրներով էին եկել:
Կուտակված խնդիրների հարցում բանաձևը հստակ է. փոխքաղաքապետ Ավինյանը վստահեցնում է` առաջարկվող լուծումները պետք է հիմնված լինեն հանրային և ոչ անհատական շահի վրա:
Հաշվի առնելով ընտրված ձևաչափն ու հնարավորությունը՝ Երևանի քաղաքապետի տեղակալի հետ հանդիպման էին շտապել նաև այլ վարչական շրջաններից:
Բարձրացված որոշ հարցերի վերաբերյալ հենց տեղում տրվեցին պատասխաններ և պարզաբանումներ: Այն խնդիրները, որոնք լրացուցիչ ուսումնասիրման անհրաժեշտություն ունեին, պատասխանատուներին հանձնարարվեց ցուցաբերել հետևողականություն ու հնարավորության դեպքում կարճ ժամկետում լուծումներ տալ դրանց:

Наилучший подход к пониманию потребностей жильцов – прямой контакт. Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян принял жителей Ачапняка (видео)
Лучший подход к пониманию потребностей и проблем жителей столицы — прямой контакт. На этот раз граждан принял заместитель мэра Еревана Тигран Авинян вместе с главой административного района Ачапняк
Коммунально-бытовые, образовательные и социальные вопросы, выдача разрешений на строительство, самовольное строительство, аварийные постройки. Жильцы приходили на прием с различными проблемами.
По поводу накопившихся проблем формула ясна. Вице-мэр Авинян уверяет, что предлагаемые решения должны основываться на общественных, а не личных интересах.
Учитывая выбранный формат и возможность, на встречу с заместителем мэра Еревана поспешили горожане и из других административных районов.
На некоторые из возникших вопросов были даны ответы и разъяснения на месте. В вопросах же, которые требуют дополнительных разъяснений ответственные лица были проинструктированы проявлять последовательность и, по возможности, предоставлять им решения в короткие сроки.