Կարեն Գրիգորյանը նշանակվել է ԱՄԷ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Կարեն Գրիգորյանին Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակելու մասին:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ և 14-րդ հոդվածի 1-ին մասերի.
Կարեն Գրիգորյանին նշանակել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Աբու Դաբի)»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:

Карен Григорян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом РА в ОАЭ
Президент РА Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Карена Григоряна Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Объединенных Арабских Эмиратах.
«На основании предложения Премьер-министра, в соответствии со статьей 132, часть 1, пункт 2 Конституции, а также статьей 13, частью 3 и статьей 14, часть 1 Закона о дипломатической службе.
"Карен Григорян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Объединенных Арабских Эмиратах (резиденция: в Абу-Даби)", - говорится в указе президента.