Դուք ապագայի կերտման առաջամարտիկներն եք. ԿԳՄՍ նախարարը շնորհավորել է Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ
Մենք դժվարին օրեր ենք ապրում, որտեղ յուրաքանչյուրիս դերն ու առաքելությունը կրկնակի կարևոր են, ձերն՝ առավել քան: Եվ շնորհակալ եմ հատկապես այս օրերին ձեր աշխատանքը պատվով իրականացնելու և առկա մարտահրավերներին դիմակայելու համար:
Մենք լավ ուսուցչին ենք պարտական ոչ միայն գիտելիքով զինված աշակերտի, այլև վաղվա գիտակից քաղաքացու, անմնացորդ հայրենասերի, երջանիկ անհատի կայացման համար:
Մշտապես ձգտե՛ք կատարելագործման՝ օր օրի ավելին անելու և արդյունքը բազմապատկելու ճանապարհով. ձեր դերն անգնահատելի է, առաքելությունը՝ սրբազան, քանի որ դուք ապագայի կերտման առաջամարտիկներն եք:
Վստա՛հ եղեք, ՀՀ կառավարությունը յուրաքանչյուրիդ կողքին է ու աջակիցը, և յուրաքանչյուր բարեփոխում միտված է բարելավելու ձեր աշխատանքային գործունեությունն ու կրթական ոլորտը և լուծելու առկա խնդիրները:
Մաղթում եմ ձեզ քաջառողջություն, ամուր կամք ու անսպառ եռանդ: Ձեր պատասխանատու գործում սերը թող բազմապատկվի և վարակի նաև ձեր աշակերտներին»:

You are the pioneers of building the future. The minister of ESS congratulated on the Teacher's Day
We live in difficult days, where the role and mission of each of us are doubly important, yours even more so. And thank you, especially these days, for carrying out your work with honor and meeting the challenges at hand.
We owe a good teacher not only for the formation of a student armed with knowledge but also a conscious citizen of tomorrow, an unfailing patriot, and a happy individual.
Constantly strive for improvement by doing more daily and multiplying the result; your role is invaluable, your mission sacred, as you are the pioneers of building the future.
Be sure the RA government is next to each of you and supports each of you, and every reform aims to improve your work and educational sphere and solve the existing problems.
I wish you good health, a strong will, and endless energy. May love to multiply in your responsible work and touch your students."