ԱԺ-ն ընդունեց «Զենքի շրջանառության կարգավորման մասին» օրենքի նախագիծը
Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանի, Արմեն Խաչատրյանի և Վիլեն Գաբրիելյանի ներկայացրած «Զենքի շրջանառության կարգավորման մասին» օրենքի նախագիծը։
Օրինագիծը կարգավորում է ՀՀ-ում ռազմական նշանակության արտադրանքի, քաղաքացիական, ծառայողական, ձեռքի մարտական հրաձգային զենքի և մարտական uառը զենքի շրջանառության կապակցությամբ ծագող հարաբերությունները:
Ըստ հիմնավորման՝ նախագիծն ուղղված է հասարակական անվտանգության ապահովմանը, զենքի ապօրինի տարածման և հանցավորության դեմ պայքարի ուղղությամբ միջազգային համագործակցության ամրապնդմանը:

Национальное Собрание приняло законопроект «О регулировании оборота оружия»
Национальное Собрание во втором чтении и в полном объеме приняло представленный депутатами фракции "Гражданский договор" Андраником Кочаряном, Арменом Хачатряном и Виленом Габриеляном законопроект "О регулировании оборота оружия".
Законопроект регулирует отношения, возникающие в связи с оборотом продукции военного назначения, гражданского, служебного, ручного огнестрельного и боевого оружия в РА.
Согласно обоснованию, проект направлен на обеспечение общественной безопасности, укрепление международного сотрудничества в борьбе с незаконным распространением оружия и преступностью.