ԱԺ-ն ընդունեց «Զենքի շրջանառության կարգավորման մասին» օրենքի նախագիծը
Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանի, Արմեն Խաչատրյանի և Վիլեն Գաբրիելյանի ներկայացրած «Զենքի շրջանառության կարգավորման մասին» օրենքի նախագիծը։
Օրինագիծը կարգավորում է ՀՀ-ում ռազմական նշանակության արտադրանքի, քաղաքացիական, ծառայողական, ձեռքի մարտական հրաձգային զենքի և մարտական uառը զենքի շրջանառության կապակցությամբ ծագող հարաբերությունները:
Ըստ հիմնավորման՝ նախագիծն ուղղված է հասարակական անվտանգության ապահովմանը, զենքի ապօրինի տարածման և հանցավորության դեմ պայքարի ուղղությամբ միջազգային համագործակցության ամրապնդմանը:

The National Assembly adopted the draft law "On Regulation of Arms Circulation"
In the second reading, the National Assembly fully adopted the draft law "On the Regulation of Arms Circulation" presented by Andranik Kocharyan, Armen Khachatryan, and Vilen Gabrielyan, deputies of the "Civil Contract" faction.
The bill regulates the relations arising in connection with the circulation of military products, civilian, service, hand combat firearms, and weapons in RA.
According to the rationale, the project aims to ensure public safety and strengthen international cooperation in the fight against the illegal proliferation of weapons and crime.