Գեղարքունիքի մարզում բախվել են Volvo-ն ու VAZ 0110-ը. կա 5 վիրավոր
Հոկտեմբերի 1-ին խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 16։20-ի սահմաններում Մարտունի-Գետափ ավտոճանապահին Գավառի վարչական տարածքում բախվել են Volvo և VAZ 0110 մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 5 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գավառ» բժշկական կենտրոն։ Վիրավորներին առաջինն օգնության են հասել քաղաքացիները և օպերատիվորեն ժամանած «Գավառ» բժշկական կենտրոնի բժիշկները, ովքեր վիրավորներին մինչև հիվանդանոց տեղափոխելը, տեղում առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել։
Վթարի փաստով նախաձեռնվել է վարույթ։ Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են վարորդների և վիրավորների ինքնությունը։ Աղբյուրը հայտնում է նաև, որ բախման հետևանքով Volvo-ն դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, իսկ Lada-ն մասամբ հայտնվել է ճանապարհի մեջտեղում, ինչի պատճառով էլ երթևեկությունը դարձել է միակողմանի։

Volvo и ВАЗ 0110 столкнулись в Гегаркуникской области, есть 5 пострадавших
1 октября в Гегаркуникской области произошло крупное ДТП. Около 16:20 автомобили Volvo и ВАЗ 0110 столкнулись на трассе Мартуни-Гетап в административном районе Гавара.
Как сообщает shamshyan.com , в результате ДТП в медицинский центр «Гавар» с различными степенями телесных повреждений доставлены 5 человек. Первыми на помощь раненым пришли горожане, а оперативно прибывшие врачи медицинского центра «Гавар» оказали первую помощь на месте перед транспортировкой раненых в больницу.
По факту ДТП возбуждено уголовное дело. Полиция и следственное управление выясняют личности водителей и пострадавших. Источник также сообщает, что в результате столкновения Volvo выехала с полосы движения, а Lada частично оказалась посреди дороги, из-за чего движение стало односторонним.