Զորքերի հետքաշումը ելման դիրքեր խնդիրները լուծելու միակ հուսալի հիմքն է. Կոպիրկին
ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հայտարարել է, որ զորքերի հետքաշումը ելման դիրքեր խնդիրները լուծելու միակ հուսալի հիմքն է:
Գեղարքունիքի մարզում օտարերկրյա դիվանագետների այցի ընթացքում, պատասխանելով լրագրողների հարցին, դեսպան Կոպիրկինն ասել է. «Ռուսաստանն իրենից կախված ամեն ինչ անում է, որպեսզի քաղաքական կարգավորման գործընթացը, որը գործարկվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ, շարունակվի՝ չնայած բոլոր խնդիրներին և հակասություններին:
Դա հեշտ չէ, դա մեծ ջանքեր է պահանջում, բայց մենք դա արել ենք և մտադիր ենք անել հետագայում ևս»:
Անդրադառնալով Հայաստանին ՌԴ-ից զենք մատակարարելու մասին հարցին, Կոպիրկինն ընդգծել է, որ պատրաստ չէ մեկնաբանել այդ թեման՝ հաշվի առնելով դրա զգայուն լինելը. «Դա պետք է անեն պրոֆեսիոնալները, բայց դա ոլորտ է, որը մեր դաշնակցային հարաբերությունների մասն է»:

The withdrawal of the troops to the exit positions is the only reliable basis for solving the problems. Kopirkin
Russian Ambassador to RA Sergey Kopirkin stated that withdrawing troops to the exit positions is the only reliable basis for solving the problems.
During the visit of foreign diplomats to Gegharkunik Marz, Ambassador Kopirkin said: "Russia is doing everything in its power to continue the process of political settlement, launched by the tripartite statement of November 9, 2020, despite all the problems and contradictions.
It is not easy; it requires a lot of effort, but we have done it and intend to do it in the future."
Touching upon the issue of supplying arms to Armenia from Russia, Kopirkin emphasized that he is not ready to comment on that topic, considering its sensitivity. "Professionals should do it, but it is an area that is part of our alliance relationship."