Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով Սոթքի հանքն աշխատում է 40 տոկոս հզորությամբ
Սոթի հանքը Ադրբեջանի վերջին լայնամասշտաբ ագրեսիայի ընթացքում չի աշխատել, իսկ այժմ աշխատում է 40 տոկոսով: Այս մասին հայտնել է Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը՝ օտարերկրյա դիվանագետների և լրագրողների հետ Վարդենիսում կայացած հանդիպմանը:
Նրա խոսքով՝ ռազմական գործողությունների ընթացքում դադարեցվել են հանքի աշխատանքները: Այնուհետև ևս 3 օր հանքը չի աշխատել:
«Այս պահի դրությամբ հանքն աշխատում է, բայց 40 տոկոս հզորությամբ։ Աշխատակիցների անվտանգությունն ապահովված է»,- ասել է մարզպետը՝ հավելելով, որ մտավախություն ունեն՝ ադրբեջանցիները կթիրախավորեն նաև հանքը:

As a result of Azerbaijan's aggression, the Sotki mine is working at 40 percent capacity
At the meeting with foreign diplomats and journalists in Vardenis, Gegharkunik Region Governor Karen Sargsyan announced that The Sotk mine did not work during the last large-scale aggression of Azerbaijan, and now it is working at 40 percent.
According to him, mine operations were stopped during military operations. Then the mine did not work for another three days.
"As of now, the mine is working, but with 40 percent capacity. The safety of the employees is ensured," said the governor, adding that they are afraid that the Azerbaijanis will target the mine as well.