Հայաստանը ունի բավականին բարձր տնտեսական ցուցանիշ
Հայաստանը ունի բավականին բարձր տնտեսական ցուցանիշ. կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ տեղեկացնելով, որ 8 ամսվա տվյալներով տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 13,9% է եղել, իսկ օգոստոսին՝ 19,4%։
Քերոբյանի խոսքով՝ ընկերությունները ճշգրտում են պլանները, բայց իրենք ամեն կերպ փորձում են քաջալերել, որպեսզի չշեղվեն ներդրումային ու գործառնական պլաններից և ամբողջ ուժով շարունակեն աշխատել։
Վարչապետ Փաշինյանն էլ հավելեց, որ պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի ապահովվի տնտեսության բնականոն գործունեությունը, ինչը առաջանահերթություն է կառավարության համար. «Մինչև հիմա դա հաջողվում է, և ես համոզված եմ, որ այսուհետ ևս կհաջողվի, եթե մենք առաջնորդվենք այն բանաձևերով, որոնց մասին ասել եմ»։

At today's government session, RA Minister of Economy Vahan Kerobyan announced that Armenia has a relatively high economic index.  The economic activity index was 13.9% in 8 months and 19.4% in August.
According to Kerobyan, the companies are adjusting the plans. Still, they are trying to encourage them in every possible way, so they do not deviate from the investment and operational goals and continue working with all their strength.
Prime Minister Pashinyan added that everything should be done to ensure the normal functioning of the economy, which is a priority for the government. "Until now, it has been successful, and I am sure that it will be successful from now on if we are guided by the resolutions I mentioned."