Սերգեյ Կոպիրկինն այցելել է Գորիս և Ջերմուկ
Սեպտեմբերի 28-ին Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը և դեսպանատան ռազմական և ռազմաօդային կցորդ Վյաչեսլավ Կոսովը ՀՀ և ՌԴ զինված ուժերի զորքերի միացյալ խմբավորման հրամանատար Տիգրան Փարվանյանի հետ միասին այցելել են Գորիս և Ջերմուկ։
Դեսպանը հանդիպել է հայկական բանակի հրամանատարության ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել սեպտեմբերի 13-14-ն ադրբեջանական գնդակոծությունների հետևանքով սահմանամերձ շրջաններում հասցված վնասներին։
Կոպիրկինը եղել է նաև Գորիս քաղաքում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի առանձին գումարտակի և Սիսիան քաղաքում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի առանձին ավիացիոն խմբի տեղակայման վայրում։

Sergey Kopirkin visited Goris and Jermuk
On September 28, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Sergey Kopirkin and the military and air force attaché of the embassy Vyacheslav Kosov and the commander of the joint group of the armed forces of the Republic of Armenia and the Russian Federation Tigran Parvanyan visited Goris and Jermuk.
The ambassador met with the representatives of the Armenian army command and got acquainted with the damage done in the border areas as a result of the Azerbaijani shelling on September 13-14.
Kopirkin was also at the location of the separate battalion of the 102nd Russian military base in the city of Goris and the different aviation groups of the Russian peacekeeping force in the town of Sisian.