Koreez համադպրոցական մրցույթի հաղթողները մրցանակներ ստացան Team Telecom Armenia-ից
Team Telecom Armenia-ի աջակցությամբ իրականացվող Koreez 2022 համադպրոցական մրցույթն ամփոփվեց։ Մրցույթին մասնակցել են շուրջ 800 հանրակրթական դպրոցների ավելի քան 11000 աշակերտներ և ուսուցիչներ Հայաստանից ու Արցախից։
Կ․ Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի ունեցած մրցանակաբաշխության ընթացքում լավագույն արդյունքներ գրանցած 80 աշակերտները, ինչպես նաև նրանց ուսուցիչներն ու տնօրենները պարգևատրվեցին բազմաթիվ արժեքավոր և խրախուսական մրցանակներով։
Մրցույթի 5-րդ դասարանցի երեք լավագույն մասնակիցները՝ Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղից Սուրեն Գյագունցը, Երևանից Մանե Սահակյանը և Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ քաղաքից Բագրատ Արշակյանը, Team Telecom Armenia-ի կողմից ստացան նոութբուք, պլանշետ և սմարթֆոն։
«Այս մրցանակները երեխաների աշխատասիրության ու ձգտման գնահատականն են։ Հուսով եմ՝ դրանք կմոտիվացնեն ու կնպաստեն նրանց՝ թվային աշխարհում կրթության անխոչընդոտ ընթացքին»,- նշեց Team-ի կոմերցիոն տնօրեն Կարեն Շաբոյանը։
5-րդ դասարանցիների մեջ առաջին տեղը գրաված Սուրեն Գյագունցը սովորում է Տեղ գյուղի 1-ին միջնակարգ դպրոցում ու ամենից շատ հետաքրքրվում է մաթեմատիկայով․
«Մրցույթի ընթացքում եղել են հարցեր մաթեմատիկայից, հայոց լեզվից, բնագիտությունից ու ընդհանուր տրամաբանությունից։ Կային և՛ հեշտերը, և՛ բարդերը, բայց կարողացա հաղթահարել, քանի որ դպրոցի դասերից դուրս էլ ինքնուրույն շատ եմ պարապում։ Այս նոութբուքն էլ կօգնի, որ մաթեմատիկայից է՛լ ավելի հետաքրքիր խնդիրներ գտնեմ»։
Koreez մրցույթն անցկացվում էր արդեն երկրորդ անգամ։ Այն առարկայական առցանց մրցույթ է, որին կարող են մասնակցել ՀՀ և ԱՀ դպրոցների 5-12-րդ դասարանի բոլոր աշակերտները՝ անկախ դպրոցում ունեցած առաջադիմությունից։ Մրցույթի ընթացքում յուրաքանչյուր աշակերտ հնարավորություն է ստանում հատուկ հարցաշարերի միջոցով ստուգել ուսումնական տարում ձեռք բերած գիտելիքները։

Победители общешкольного конкурса «Koreez» получили призы от Team Telecom Armenia
Завершился общешкольный конкурс «Koreez 2022» при поддержке Team Telecom Armenia. В конкурсе приняли участие более 11 000 учащихся и учителей из около 800 общеобразовательных школ Армении и Арцаха.
Во время церемонии награждения, состоявшейся в Спортивно-концертном комплексе имени Демирчяна, 80 учеников с лучшими результатами, а также их учителя и директора были награждены множеством ценных и поощрительных призов.
Трое лучших пятиклассников конкурса Сурен Гягунц из села Тех Сюникской области, Мане Саакян из Еревана и Баграт Аршакян из города Вагаршапат Армавирской области получили ноутбук, планшет и смартфон от Team Telecom Armenia.
«Эти награды являются оценкой детского труда и стремлений. Я надеюсь, что они будут мотивировать и способствовать плавному процессу обучения в цифровом мире», — сказал Карен Шабоян, коммерческий директор Team.
Сурен Гягунц, занявший первое место среди пятиклассников, учится в 1-й средней школе села Тех и больше всего интересуется математикой.
«Во время конкурса были вопросы по математике, армянскому языку, естественным наукам и общей логике. Были и легкие, и сложные, но я смог это преодолеть, потому что много занимаюсь самостоятельно вне школы. Этот ноутбук также поможет мне найти еще более интересные задачи по математике».
Конкурс Koreez проводился во второй раз. Это предметное онлайн-соревнование, в котором могут участвовать все учащиеся 5-12 классов школ РА и Арцаха, независимо от их успеваемости в школе. В ходе конкурса каждый студент получает возможность проверить знания, полученные в течение учебного года, с помощью специальных анкет.