ՀՀ ՄԻՊ-ը հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների միջազգային ֆեդերացիայի գործադիր տնօրենի և Կենտրոնական Ասիայի գրասենյակի ղեկավարի հետ
Սեպտեմբերի 19-ին Մարդու իրավունքների պաշտպան տիկին Քրիստիննե Գրիգորյանն առցանց հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների միջազգային ֆեդերացիայի (FIDH) գործադիր տնօրեն տիկին Էլեոնոր Մորելի և Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գրասենյակի ղեկավար Իլյա Նուզովի հետ։
Պաշտպանը ներկայացրել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի՝ Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից միջազգային մարդու իրավունքների և մարդասիրական իրավունքի կոպիտ խախտումների վերաբերյալ արտահերթ զեկույցը՝ հատուկ անդրադարձ կատարելով կյանքի իրավունքի, խոշտանգումների, անմարդկային կամ նվաստացնող վերաբերմունքի բացարձակ արգելքի խախտումներին, ինչպես նաև քաղաքացիական անձանց և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների թիրախավորմանը:
Պաշտպանը պատասխանել է նաև գործընկերների հարցերին և ներկայացրել մարդու իրավունքների պատշպանության ներկայիս իրավիճակը Հայաստանում։

Состоялась встреча ЗПЧ РА с исполнительным директором Международной федерации прав человека и главой офиса в Центральной Азии
19 сентября Защитник прав человека Кристин Григорян провела онлайн-встречу с исполнительным директором Международной федерации прав человека (FIDH) Элеонор Морель и главой офиса Восточной Европы и Центральной Азии Ильей Нузовым.
Защитник представила внеочередной доклад Офиса Защитника прав человека о грубых нарушениях международных прав человека и гуманитарного права вооруженными силами Азербайджана, особо упомянув нарушения права на жизнь, пытки, бесчеловечное или унижающее достоинство обращение, а также как нацеливание на гражданских лиц и гражданскую инфраструктуру.
Защитник также ответила на вопросы коллег и представил текущую ситуацию с защитой прав человека в Армении.