Ինչ անել, եթե ցանկանում եք օգնել ՊՆ-ին
Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ունի զինծառայողներին սննդով, հագուստով եւ այլ անհրաժեշտ պարագաներով ապահովելու բավարար միջոցներ:
Վերոհիշյալ նպատակներով տարատեսակ դրամահավաքների և այլ միջոցառումների իրականացման անհրաժեշտություն այս պահին չկա:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բարձր է գնահատում  մեր քաղաքացիների մտահոգություններն ու բանակին ամեն կերպ աջակցելու պատրաստակամությունը:
Այդուհանդերձ, եթե որևէ ձևաչափով բանակին աջակցելու ցանկությունը մեծ է, անհրաժեշտ է գործընթացը կազմակերպել և իրականացնել ՊՆ հետ սերտ համագործակցության շրջանակում:
Չհամաձայնեցված գործողությունները կարող են ժամանակի, ինչպես նաև նյութական ռեսուրսների վատնման կամ չարաշահման  հանգեցնել` չտալով անհրաժեշտ արդյունք:
Նշված հարցերը համակարգելու համար ՊՆ պատասխանատու պաշտոնյաները պաշտպանության նախարարի օգնականներն են, հեռ.՝ 091 91 11 23 ; 044 35 54 34:

What if you want to help the MoD?
The Ministry of Defense declares that it has enough means to provide the service members with food, clothes, and other necessary items.
There is no need to carry out various fundraising and other events for the purposes above at this time.
The RA Ministry of Defense highly appreciates the concerns of our citizens and their willingness to support the army in every possible way.
Nevertheless, if the desire to support the army in any format is excellent, it is necessary to organize and implement the process in close cooperation with the Ministry of Defense.
Uncoordinated actions can lead to waste or misuse of time and material resources without giving the required result.
The Ministry of Defense officials responsible for coordinating the mentioned issues are the assistants of the Minister of Defense, tel.: 091 91 11 23; 044 35 54 34.