Քննարկել են Վիետնամի հետ համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հնարավորությունը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ու նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունել են Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Դանգ Մին Քհոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի ամրապնդմանը, համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հնարավորությանը, տրանսպորտային և լոգիստիկ ծառայությունների ապահովմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Կարևորելով 2017 թվականին Հանոյում կայացած Առևտրատնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-վիետնամական միջկառավարական հանձնաժողովի առաջին նիստի արդյունքները՝ կողմերն անդրադարձել են նաև հանձնաժողովի երկրորդ նիստի և դրա շրջանակում գործարար համաժողովի կազմակերպման հնարավորությանը։

They discussed the possibility of establishing joint ventures with Vietnam
On September 16, RA Minister of Economy Vahan Kerobyan and Deputy Minister Armen Arzumanyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Socialist Republic of Vietnam Dang Minh Kho.
During the meeting, several issues related to strengthening trade and economic ties between the two countries, establishing joint enterprises, and providing transport and logistics services were discussed.
Emphasizing the results of the first session of the Armenian-Vietnamese intergovernmental commission on trade and economic cooperation held in Hanoi in 2017, the parties also referred to the possibility of organizing the second session of the commission and a business forum within its framework.