Կառավարությունը սահմանամերձ համայնքներին աջակցություն տրամադրելու որոշում է ընդունել
ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում ընդունել է «Սահմանամերձ տարածաշրջանների զարգացման 2022 թվականի ծրագիրը ՀՀ ազգային ժողով ներկայացնելու մասին» որոշում՝ սահմանամերձ տարածաշրջանների զարգացման 2023 թվականի ծրագիրը հաստատելու անհրաժեշտությամբ պայմանավորված:
Ըստ հիմնավորման՝ աջակցություն ստացող սահմանամերձ 23 համայնքների 82 բնակավայրերի աջակցության համար պահանջվում է 973,673 հազ․ դրամ։ Ըստ այդմ, նախատեսվում է սահմանամերձ համայնքների բնակիչների սոցիալական պայմանների բարելավման նպատակով գազի, էլեկտրաէներգիայի և ոռոգման ջրի մասնակի փոխհատուցման և անշարժ գույքի հարկի ամբողջական փոխհատուցման նպատակով գումարների տրամադրում:

The government has adopted a decision to provide support to the border communities
At today's session, the RA government adopted a decision "On submitting the 2022 plan for the development of border regions to the RA National Assembly" due to the need to approve the 2023 plan for developing border regions.
According to the rationale, 973,673 thousand drams are required to support 82 settlements of 23 border communities receiving support. Accordingly, to improve the social conditions of the residents of the border communities, it is planned to provide funds for the partial compensation of gas, electricity, and irrigation water and the total dividend for real estate tax payments.